Omladenie tváre doma

Starnúca pleť potrebuje nielen každodennú starostlivosť, ale aj špeciálne procedúry na omladenie. Pomôžu vyhladiť vrásky, utiahnu ovál, dodajú pokožke príjemný odtieň, jemnosť a pružnosť. Nie je potrebné chodiť do salónu - stav tváre môžete zlepšiť doma.

kozmetológ skúma pokožku tváre pred omladzovaním

Problémy so starnutím pleti: s čím sa musíte vysporiadať

Kozmetológovia sú si istí, že starnutie pokožky začína vo veku 25 rokov. Počiatočné príznaky nie sú príliš nápadné. Pokožka postupne stráca pružnosť, stráca schopnosť zadržiavať vlhkosť, po úplnom nočnom spánku sa pokožka nestihne zotaviť. Každý rok sa vyžaduje stále viac a viac silnej kozmetiky, sú potrebné salónne procedúry. Vo veku 40 rokov sa problém stáva zrejmým, je čoraz ťažšie skryť chyby pomocou make-upu. Medzi hlavné príznaky starnutia patria:

  • zmena hustoty epidermis;
  • zvýšená suchosť pokožky, znateľný peeling;
  • rozšírené póry a nerovnomerná úľava;
  • nerovnomerná pigmentácia;
  • zemitá pleť;
  • opuch, obzvlášť viditeľný pod očami;
  • "plával" ovál tváre;
  • drobné vrásky, náchylné k prehĺbeniu.

S vekom sa typ pleti môže meniť. Ženy, ktoré majú v mladosti normálnu pleť, sa začínajú sťažovať na zvýšenú suchosť. Mastná pokožka trpí dehydratáciou a podráždením, reaguje na zmeny počasia a novú kozmetiku.

dievča sa pozerá do zrkadla pred omladzovaním pleti

Nie vždy je rýchle zhoršenie vzhľadu pleti spojené s vekom. Vzhľad negatívne ovplyvňuje:

  • podvýživa;
  • fajčenie a alkohol;
  • nedostatok čerstvého vzduchu;
  • nedostatočný spánok;
  • príliš agresívne čistenie;
  • nevhodná kozmetika;
  • hormonálne poruchy.

Než začnete domáce procedúry proti starnutiu, musíte čo najviac eliminovať negatívne faktory. Je dôležité zvýšiť množstvo tekutiny, ktorú pijete, a sledovať výživu. Jedálny lístok obsahuje čo najviac čerstvej zeleniny a ovocia, fermentované mliečne výrobky, prírodnú vlákninu. Je vhodné úplne opustiť cigarety a výrazne znížiť množstvo alkoholu, dopriať si dostatok spánku a viac chodiť.

Omladenie doma: potrebné postupy

Skúsený kozmetológ dokáže vypracovať individuálny program proti starnutiu a vybrať správnu kozmetiku. Váš denný rituál by mal zahŕňať:

  1. Jemné čistenie veľmi jemnými prípravkami obohatenými o prírodné oleje, morský kolagén, hodvábne proteíny a vitamíny. Vodu z vodovodu je lepšie nahradiť prevarenou, filtrovanou alebo pramenitou vodou.
  2. Viacstupňové zvlhčovanie. Jediný univerzálny krém nedokáže udržať hydrolipidovú rovnováhu na optimálnej úrovni. Tvár sa odporúča najskôr hydratovať pleťovou vodou obohatenou o bylinné výťažky a kyselinu hyalurónovú, následne aplikovať tekutú emulziu a výživný krém. Vysoko kvalitná kozmetika sa rýchlo vstrebáva bez vytvárania nepohodlia. Viacstupňová aplikácia umožňuje udržať vlhkosť v pokožke, zabraňuje olupovaniu a vysušovaniu.
  3. Vyvážená strava. Odporúča sa najskôr naniesť sérum na tvár a až potom namazať pleť krémom. Produkty na hĺbkovú obnovu sa používajú v kurzoch 20-30 dní. Napríklad po absolvovaní kurzu s retinolom si môžete dať krátku prestávku a začať používať produkty s kyselinou hyalurónovou alebo vitamínom C.
maska ​​na omladenie pleti

Vynikajúci prostriedok proti starnutiu - masky s kolagénom, retinolom a kyselinou hyalurónovou.

Z času na čas potrebuje pleť aktívnejšie ošetrenie. Hĺbkové čistenie je nevyhnutné na zlepšenie pleti. Namiesto agresívnych peelingov sa používajú jemné gommáže. Krémové produkty sa aplikujú na tvár, počkajte niekoľko minút a hmotu zrolujte prstami. Zároveň sa z povrchu pokožky odstránia zrohovatené šupiny, mazové zátky, zvyšky kozmetiky a iné nečistoty. Po takomto zákroku sa tvár rozjasní, jemné vrásky sa vyhladia, objaví sa rumenec. Čistenie môžete opakovať 1-2 krát týždenne.

Na odličovanie sa používajú nie agresívne gély, ale nasýtené hydrofilné oleje, ktoré pleť čistia do hĺbky a nevysušujú ju.

Zrelá pokožka je dobre ovplyvnená povrchovým peelingom. Doma môžete použiť formulácie s prídavkom ovocných kyselín. Jemne odlupujú odumreté bunky, osviežujú tvár a zlepšujú prenikanie živín. Pre veľmi suchú a tenkú pokožku sú vhodné miernejšie glykolové peelingy. Odporúča sa používať prípravky z profesionálnych sérií, sú účinnejšie. Presný priebeh závisí od stavu človeka. Kyslé peelingy by sa nemali používať na jar a v lete, aktívne slnečné žiarenie prispieva k vzniku stareckých škvŕn.

aplikácia krému na omladenie pokožky

Správne zvolený liftingový krém stiahne ovál tváre a zabráni ptóze súvisiacej s vekom.

Tradičné metódy boja proti starnutiu pokožky

Na omladenie pokožky sa aktívne používajú základné a éterické oleje. Mali by sa aplikovať na dôkladne vyčistenú tvár, vyhýbať sa oblasti okolo očí. Bohaté olejové textúry vytvárajú na povrchu pokožky ochranný film, pomáhajú vyhladzovať vrásky a udržiavať vlhkosť v pokožke. Do základného mandľového, sójového alebo broskyňového oleja sa pridá niekoľko kvapiek éteru. Levanduľový alebo jazmínový olej bojuje proti hyperpigmentácii a hĺbkovo vyživuje suchú pokožku. Ružová má mierny liftingový efekt a je vhodná na samomasáž. Borievka zužuje rozšírené póry a vyrovnáva reliéf, neroli vyhladzuje jemné vrásky, uvoľňuje a urýchľuje regeneráciu buniek.

Namiesto priemyselných tonikov môžete použiť bylinné odvarky. Petržlen rozžiari pleť a odstráni starecké škvrny, harmanček zmierni suchosť a šupinatenie, dubová kôra zredukuje póry. Po rannom alebo večernom umytí si tvár opláchnite studeným odvarom.

Základné rastlinné oleje možno použiť na horúce obklady a telové zábaly. Sú užitočné najmä v zime, keď pokožka trpí suchosťou.

Domáce masky pomôžu utiahnuť ovál tváre, osviežiť pokožku a zlepšiť jej farbu. Červená hlina pomôže pomalej a bezfarebnej pleti. Prášok sa mieša s teplým mliekom, kým nevznikne nie príliš hustá kaša. Nanáša sa na vyčistenú pleť na 10-15 minút a dôkladne sa zmyje najskôr teplou a potom studenou vodou. Pre hĺbkovú výživu a elasticitu je vhodná maska z čerstvého droždia zmiešaná s mliekom, našľahaný proteín ovál mierne stiahne a zmenší rozšírené póry. Vynikajúci hydratačný, exfoliačný a rozjasňujúci účinok má masky z čerstvých bobúľ: maliny, jahody, čerešne, hrozno. Procedúry sa robia v kurzoch, po 8-10 aplikáciách si môžete dať prestávku.